GÜNDEM

Ulit

ULİT HAKKINDA

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Topluluğu, uluslararası politika, uluslararası hukuk, uluslararası güvenlik, ekonomi, siyaset bilimi, siyasi tarih alanlarında akademik çalışmalar yapan bir öğrenci topluluğudur. 2001 yılında kurulmuştur.

 

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Topluluğu, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve düşünce kuruluşlarının politika yapıcılar ile olan iletişiminin güçlendirilmesi gerektiğine inanır. Bu hedefle Ege Üniversitesi ULİT, bilimsel kriterlere uymaya hassasiyetle özen gösterdiği çalışmalarında özgür düşünce ve tartışma ortamı sağlar. Bu çalışmalardan elde edilen bilgi ve sonuçların kamuoyu ile paylaşılması ve politik karar alıcılara sunulması hedeflenir. Ege Üniversitesi ULİT, bu hedefini gerçekleştirmek üzere konferanslar, paneller, kongreler, yuvarlak masa toplantıları ve çalıştaylar düzenler. Yayınları ile bu hedefini destekler.

 

Ege Üniversitesi ULİT, başta üyeleri olmak üzere üniversite öğrencilerinin gelişimine olanak sağlamayı ve ülkemiz politika yapım sürecinin gelecekteki yetişmiş insan ihtiyacına katkıda bulunmayı amaçlar. Tüm çalışmaları bu amacı destekler.

Share Button

Bir Cevap Yazın

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.