Ulit

14. Uluslararası İlişkiler Öğrenci Kongresi’ne Ulaşım

14. Uluslararası İlişkiler Öğrenci Kongresi’ne Ulaşım
22 Mayıs 2016 Pazar - 167 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Değerli katılımcılar 24-25 Mayıs 2016’da düzenlenecek olan 14. Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Öğrenci Kongresi’ne havaalanından kalkan otobüslerle ve metro ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca kongrenin yapılacağı salona ulaşmak için kullanacağınız kapılar da krokilerde mevcuttur.

Ulaşım imkanları olarak Ege Üniversitesine Havaalanı ve Otogardan İzmir Büyükşehir Belediyesine ait ESHOT otobüsleri 204 (Havaalanı-Otogar-Bornova Metro) hattını kullanabilirler. Otobüs ücreti: İzmirim Kart(izmir toplu ulaşım kartı-Bu kart metro istasyonlarından ve büfelerden temin edilebilir) ile çift basış 4.80 TL’dir. İzmirim Kart sahibi olmayanlar bu araca 7.5 TL nakit ödeyerek ulaşım sağlayabilirler. Otobüs ile ulaşım her iki güzergahta da her saat 12.40-13.40-14.40 olarak her saat yirmi kala olarak hareket etmektedir. Tahmini Ulaşım süresi 40 dk’dır. Ayrıca Havaalanından ulaşım için HAVAŞ servisleri mevcuttur. Otogardan ulaşacak konuklarımızın Otobüs firmalarının Bornova servisleri ile üniversitemize ulaşma imkanı mevcuttur.
Taksi Ücreti Havaalanı-Bornova Metro arası iki alternatif güzergaha göre 28-30km olarak değişiklik göstermekte ve Taksimetre ücreti 75-85 TL tutmaktadır.
Ayrıca Otogarın Ege Üniversitesine yakın olması dolmuş ve taksi ücretlerini düşürmektedir. Max Otogar-Ege Üni. ulaşım ücreti taksi ile 12-15 TL’dir.
Otogardan dolmuşla ulaşım 2.5 TL olup Bornova istikametindeki çoğu dolmuş hattı ile Ege Üni. ulaşım mümkündür.
Ayrıca Havaalanından ulaşım için İZBAN-METRO aktarmalı bir şekilde kullanılabilir.Havaalanından İZBAN her 12dk’da bir Tepeköy-Cumaovası yönünden Aliağa-Menemen yönüne hareket eder Hilal veya Halkapınar istasyonunda İZBAN’dan METRO’ya aktarma yapılır.Bu aktarma ile Fahrettin Altay yönünden Evka 3 yönünde hareket eden metroyla Bornova’ya ulaşım sağlanır. Tahmini Ulaşım süresi 45 dk’dır. Maalesef bu araçlar sadece İzmirim Kart veya tek binişlik 3,5 Bilet kartlarla hizmet vermektedir. Ulaşım ücreti 2.40 sivil, 1.35 öğrencidir. 90 dk içinde yapılan tüm toplu taşıma aktarmaları ücretsizdir.AGHARITASI
Ayrıca katılımcı öğrencilerin konaklayacağı Ege Üni. Öğrenci Köyü Bornova Metro’ya 1.5 km uzaklıkta İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine ve EÜ Kültür Sanat Evine çok yakındır.
Ögrenci Köyü Adresi:
EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KÖYÜ
372 Sok.No:18 Kazım Dirik Mah. Ağaçlı Yol 35100 (İkea Yanı, Ege Üniversitesi
Hastanesi Arkası), Bornova/İZMİR
Tel:0 232 342 42 82
Havaalanından Bornova İzban-Metro aktarma yaparak veya otobüs ile ulaşabilirsiniz.

204saatler

204durak

 

Metro saatleri:

metro

 

Üniversitemizin giriş kapıları kırmızı oklarla gösterilmiştir.

map

Konaklama yeri olan Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü’nden kongre yerine metroya ulaşmak için bu krokiyi takip edebilirsiniz.

köymetro

Share Button
Mevlüt AKAR

Mevlüt AKAR

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Topluluğu Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü
Mevlüt AKAR
Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.